aktualności | parafia | „Bieg z Błogosławionym o. Zbigniewem Strzałkowskim”

„Bieg z Błogosławionym o. Zbigniewem Strzałkowskim”

W niedzielę 05 czerwca 2016 roku, w miejscowości Zawada koło Tarnowa, miał miejsce XIII Bieg Memoriałowy im. bł. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Został on rozegrany na trasach Zawada- Góra Św. Marcina, a jego organizatorem był Dyrektor wraz z całą społecznością Szkoły Podstawowej w Zawadzie oraz Wójt Gminy Tarnów, a także Prowincja Św. Antoniego i Bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) z Krakowa. Patronat nad Memoriałem objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
Memoriał poprzedziła uroczysta Msza św., odprawiana w kościele św. Marcina w Zawadzie, której przewodniczył i kazanie wygłosił o. Jarosław Zachariasz, były prowincjał franciszkanów.
Łączna ilość uczestników Memoriału wynosiła 226 osób, w tym 87 kobiet i 139 mężczyzn. Bieg został podzielony na cztery kategorie wiekowe i rozgrywany był na różnej długości trasach.
W Memoriale wzięli udział zawodnicy z Dąbrowy Górniczej. W biegu w kategorii OPEN wystartowali: o. Jacek Bielecki franciszkanin, Janusz Rogala członek wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej przy Sanktuarium św. Antoniego z Padwy oraz Artur Chaba ministrant z naszej parafii. Ponadto w kategorii klas gimnazjalnych wystartowała Marcelina Morawska z Dąbrowy Górniczej.
Najlepsze miejsce z naszych zawodników zajęła Marcelina Morawska, która bieg w kategorii klas gimnazjalnych ukończyła na 3 miejscu. W kategorii OPEN Artur Chaba zajął 4 miejsce, o. Jacek Bielecki 5 miejsce. Pan Janusz Rogala ukończył bieg na 24 miejscu.
Bieg w Kategorii OPEN wśród mężczyzn wygrał Andrzej Lachowski z Krakowa, a wśród kobiet Anna Szczepańska z Tarnowca.                                 Zapraszamy do galerii: o. Jacek Bielecki