aktualności | parafia | Franciszkanin w IX Półmaratonie Dąbrowskim

Franciszkanin w IX Półmaratonie Dąbrowskim

W niedzielę 10 kwietnia w Dąbrowie Górniczej odbył się IX Półmaraton Dąbrowski, w którym wystartował o. Jacek Bielecki franciszkanin z Parafii Świętego Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej. Jego trasę (21km 97m) pokonał w 1 godzinę 28 minut i 23 sekundy, zajmując 102 miejsce na 1124 uczestników, którzy ukończyli bieg. Był to debiut o. Jacka w Półmaratonie Dąbrowskim. W biegu udział wziął również Artur Chaba, ministrant z naszej parafii, który z czasem 1 godz. 24 min. i 22 sek., zajął 56 miejsce. Tegoroczny Półmaraton Dąbrowski wygrał Kenijczyk Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo z czasem 1 godz. 6 min. 58 sek. Wśród kobiet zwyciężyła Kenijka Kwamboka Teresa Flavious z czasem 1 godz. 20 min. 43 sek. Biegacze wystartowali o godzinie 11.00 z dzielnicy Ujejsce. Trasa wiodła okolicami zbiorników wodnych Pogoria IV i Pogoria III, następnie ulicami śródmieścia, przed Halę Widowiskowo- Sportową Centrum w Parku Hallera, gdzie usytuowana była meta biegu. Półmaraton Dąbrowski był wpisany w tegoroczne obchody jubileuszu 100 lecia nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej. Bieganie z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularne. Wydaje się, że obecnie można już śmiało mówić o pewnej modzie na bieganie zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet w różnym wieku. Niejednokrotnie bieganie pomaga w poprawianiu swojej sprawności fizycznej, walce z nadwagą, ale też przełamywaniu swoich lęków i podniesieniu swojej samooceny. Jest również okazją do poznawania ciekawych ludzi i miejsc.
Dąbrowa Górnicza to miejsce gdzie jest bardzo dużo atrakcyjnych terenów do biegania. Jednym z takich miejsc jest Wzgórze Gołonoskie i jego okolice, gdzie każdego dnia można spotkać trenujących biegaczy zarówno dzieci, młodzież i dorosłych.                                                              o. Jacek Bielecki – franciszkanin